Terapia rodzin to forma pomocy, która jest szczególnie korzystna, w sytuacji, gdy rodzina czuje, że wyczerpały się już jej dotychczasowe sposoby radzenia sobie. Zmiana w sposobie komunikowania się pomiędzy członkami rodziny, w funkcjonowaniu poszczególnych osób możliwa jest dzięki uczestniczeniu w terapii tylko w kontekście systemowym. Rodzina tworzy system zależności cyrkularnych, w którym osoby wpływają na siebie wzajemnie.
Terapia rodzin
cdn...
Psychoterapia
zaburzenia lękowe
fobie
ataki paniki
depresja
tiki
OCD
autyzm
W swojej pracy terapeutycznej łączę podejście systemowe, z podejściem behawioralno - poznawczym. Metody mojej pracy są zawsze dostosowane do wieku, możliwości oraz potrzeb dziecka. Dokładam wszelkich starań by dzieci czuły się w naszej relacji bezpiecznie, oraz by miały poczucie sprawstwa i sukcesu.
Terapia dzieci odbywa się przy współpracy z rodzicami. Dziecko jest bowiem elementem sytemu rodzinnego, który wzajemnie na siebie wpływa. Rodzice odgrywają podczas terapii niebagatelną rolę, zwłaszcza w przypadku małych dzieci. Dlatego też oprócz indywidualnych sesji z dzieckiem, co jakiś czas prowadzę spotkania z rodzicami, by przekazać im własne spostrzeżenia, wnioski a także wspólnie określić kierunek dalszej pracy.
Czas trwania terapii zależy od zdiagnozowanych problemów. Czasami wystarczy kilka spotkań, lecz zdarza się, że potrzebnych jest ich nieco więcej. Liczba sesji ma związek nie tylko z samym procesem terapii, ale także z innymi czynnikami, do których należą: stopień zaangażowania rodziców, wykonywanie zleconych "eksperymentów behawioralnych", regularność uczęszczania dziecka na terapię.
Najczęstszym modelem prowadzenia terapii jest model zakładający cotygodniowe sesje.